İTM Etkinlik Haberleri

07 Haziran
2024
Uluslararası Öğrenci Akademisi - Sakarya Gezisi

Yurtdışı Türkler ve Akrabalar Topluluğu Başkanlığı tarafından desteklenen Uluslararası Öğrenci Akademisi Sanat İhtisas Atölyeleri projesi kapsamında Sakarya ilinin Akyazı ilçesinde bulunan Acelle Yaylası’na 07 Haziran 2024 tarihinde gezi düzenlenmiştir. Doğa gezisi ve piknik şeklinde gerçekleştirilen program kahvaltı ile başlanmıştır. Kahvaltıdan sonra kimi katılımcılar doğa yürüyüşü yapmış, kimi katılımcılar voleybol ve yakan top oynamıştır. Serbest zaman geçiren katılımcılar kahvaltıdan sonrada semaver çayı eşliğinde keyifli zaman geçirmişlerdir. Akşam yemeği sonrası İstanbul’a dönüş yapılmıştır.

02 Haziran
2024
Abdullah Gün ve Talebeleri Anâsır-ı Erbaa Hüsn-i Hat Sergisi, İcazet Töreni

Abdullah Gün ve Talebeleri Anâsır-ı Erbaa Hüsn-i Hat Sergisi ve İcazet Töreni, 02 Haziran 2024 Pazar günü İstanbul Tasarım Merkezi'nde sanatseverlerle buluştu. Talik, Sülüs, Nesih, Muhakkak, Rik’a ve Kufi tarzında Hüsn-i Hat yazılarını yazan 16 sanatçının eserlerinden oluşan sergi, 14 Haziran’a kadar ziyarete açık olacaktır. Sergi açılışında konuşan Hattat Abdullah Gün “Bizlere sergi teklifi gelince talebelerimizle istişare edip sergimizin konusu ne olsun, neden bahsedelim diye düşündük. Havadan, sudan bahsedelim; topraktan, ateşten bu dört unsurdan bahsedelim dedik. Sergi hazırlığı için hızlı bir beş ayımız geçti. Zorlu bir süreçti. Elhamdülillah 54 tane eser çıkardık. 11 tane de icazet eserimiz oldu.” sözleriyle sergi açılışını gerçekleştirdi. Hattat Abdullah Gün’den sonra sergi açılış konuşmalarına Fuat Başar, Yard. Doç. Dr. Savaş Çevik ve Prof. Dr. Mehmet Hüsrev Subaşı devam etti. Büyük Usta Hattat Hasan Çelebi çevrimiçi bağlantı ile sergi açılışına katıldı. Gerçekleştirilen açılıştan sonra Hattat Abdullah Gün 11 öğrencisine icazetlerini takdim etti. Yoğun bir katılımın olduğu sergide; icazet eserleri ile birlikte, 16 sanatçının 65 adet eseri yer almaktadır. Ayrıca Hattat Abdullah Gün’ün Çamlıca Cami pencere alınlığında kullandığı hat yazısı da sergide yer almaktadır.

10 Mayıs
2024
Uluslararası Öğrenci Akademisi - Yuvacık Gezisi

Yurtdışı Türkler ve Akrabalar Topluluğu Başkanlığı tarafından desteklenen Uluslararası Öğrenci Akademisi Sanat İhtisas Atölyeleri projesi kapsamında 28 katılımcı ile birlikte Kocaeli ilinin Yuvacık ilçesine 10 Mayıs 2024 tarihinde gezi düzenlenmiştir. Kahvaltı ile başlayan program, at binme etkinliği ve doğa yürüyüşü ile devam etmiştir. Yürüyüş sonrası katılımcılar ile birlikte çay eşliğinde keyifli sohbetler gerçekleştirmiştir, daha sonra ise kimi katılımcılar voleybol oynamış kimi katılımcılar ise halat çekme yarışı ve çuval yarışı yapmıştır.

09 Mayıs
2024
MEB İstanbul Öğretmenler Akademisi Ziyareti

MEB İstanbul Öğretmenler Akademisi katılımcıları, 09 Mayıs 2024 tarihinde İstanbul Tasarım Merkezi'ni ziyaret etti. Katılımcılar, İstanbul Tasarım Merkezi faaliyetleri hakkında kendilerine bilgi verilirken tarihi binamız Buhara Özbekler Tekkesi’ni gezerek keyifli bir zaman geçirdi.

25 Nisan
2024
FSM Vakıf Üniversitesi Geleneksel Türk Sanatları Bölümü Ziyareti

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Geleneksel Türk Sanatları Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Latife AKTAN ÖZEL ve beraberindeki öğrenciler 25 Mart 2024 tarihinde İstanbul Tasarım Merkezi'ni ziyaret etti. Katılımcılar İstanbul Tasarım Merkezi faaliyetleri hakkında kendilerine bilgi verilirken, tarihi binamız Buhara Özbekler Tekkesi’ni gezerek keyifli bir zaman geçirdiler.

1    2    3    4    5    6    7    8    9    10    11    »    ˃