İTM Etkinlik Haberleri

27 Eylül
2022
Uluslararası Öğrenci Akademisi - Yuvacık Gezisi

Yurtdışı Türkler ve Akrabalar Topluluğu Başkanlığı tarafından desteklenen Uluslararası Öğrenci Akademisi Sanat İhtisas Atölyeleri projesi kapsamında dönemin son gezisi 27 Eylül 2022 tarihinde Kocaeli ilinin Yuvacık ilçesine düzenlenmiş olup geziye 25 kişi katılım sağlamıştır. Kahvaltı ile başlayan doğa gezisi yürüyüş ile devam etmiştir. Yürüyüş sonrası kimi katılımcılar voleybol ve yakan top oynamış, kimi katılımcılar ise çay eşliğinde keyifli sohbetler gerçekleştirmiştir.

17 Eylül
2022
YTB Uluslararası Öğrenci Akademisi Öğrenci Sergisi

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı tarafından desteklenen Uluslararası Öğrenci Akademisi Sanat İhtisas Atölyeleri projesi İstanbul Tasarım Merkezi tarafından yürütülmektedir. Proje kapsamında Özbekistan, Komor Adaları, Tataristan, Mısır, Kırgızistan, Bangladeş, Gürcistan, Afganistan, Azerbaycan, Kırım, Suriye, Yunanistan gibi 53 farklı ülkeden 228 öğrencimiz oldu. 313 öğrenciye 9 farklı sanat dalında 18 atölye eğitimi verilmiştir. Sergimiz; 33 farklı ülkeden katılım sağlayan; Çocuk Kitabı Resimleme Atölyesi, Fotoğraf Atölyesi, Kaligrafi Atölyesi, Photoshop Atölyesi, Tezhip Atölyesi ve Sulu Boya Atölyesinde eğitim alan öğrencilerin 131 farklı eğitim çalışmasını içermektedir. Sanat eğitimi alan öğrencilerimiz hem teknik geziler ve kültür gezileri sayesinde hem de birbirileri arasında olan kültür etkileşimleriyle heybelerine birçok güzel anı eklemişlerdir. Bilgi ve birikimlerini bizimle paylaşan çok değerleri eğitmenlerimize, atölyelere düzenli katılım sağlayan, başarıyla nihayete erdiren ve çalışmalarını sergimiz için bizimle paylaşan öğrencilerimize teşekkür ederiz.

04 Haziran
2022
Ahmet Öğreten ve Öğrencileri Resim Sergisi Açıldı

İstanbul Tasarım Merkezi Suluboya Atölyesi eğitmenimiz ressam Ahmet Öğreten ve öğrencilerinin birlikte hazırladıkları Resim Sergisi 04 Haziran 2022 Cumartesi günü ziyarete açıldı. Sergi 04 – 11 Haziran 2022 tarihleri arasında ziyarete açık olacaktır. Her gün 10:00-18:00 saatleri arasında ziyaret edilebilir. Ahmet Öğreten Sulu Boya Performansı; 04 Haziran 2022 Cumartesi, saat:14.00 ‘de gerçekleştirildi.

22 Mayıs
2022
Uluslararası Öğrenci Akademisi - Çanakkale ve Edirne Gezisi

Yurtdışı Türkler ve Akrabalar Topluluğu Başkanlığı tarafından desteklenen Uluslararası Öğrenci Akademisi Sanat İhtisas Atölyeleri projesi kapsamında 21 – 22 Mayıs 2022 tarihleri arasında Çanakkale ve Edirne illerine gezi düzenlenmiş olup 43 kişi geziye katılım sağlamıştır. 21 Mayıs 2022 Cumartesi günü sabahın erken saatlerinde kahvaltılarını Tekirdağ’da yapan katılımcılarımız keyifli zaman geçirdikten sonra Çanakkale’ye hareket ettiler. Çanakkale’de rehber eşliğinde Kilitbahir Kalesi, Seyit Onbaşı Anıtı, 57. Alay Şehitliği, Şahindere Mülanım-ı Sani Mustafa Efendi Şehitliği, Havuzlar Şehitliği, Çanakkale Şehitler Abidesi, 1915 Hilal-i Ahmer Hastane sergisi, Truva Atı ve Aynalı Çarşı ziyaret edildi. Bir gece Çanakkale’de konaklayan öğrencilerimiz 22 Mayıs 2022 Pazar günü Çanakkale’den Edirne’ye yola çıktılar. Edirne ilimizde İkinci Beyazıd Külliyesi Sağlık Müzesi, Meriç Köprüsü, Karaağaç Tren Garı, Selimiye Camii, Selimiye Arasta Çarşısı, Üç Şerefeli Camii ve Eski Camii ziyaret edilerek gezi sonlandırıldı.

08 Nisan
2022
2. Geleneksel Uluslararası Öğrenci Akademisi İftar Programı

İstanbul Tasarım Merkezi “2. Geleneksel Uluslararası Öğrenci Akademisi İftar Programı” 08 Nisan 2022 Cuma günü tarihi binamız Buhara Özbekler Tekkesi’nin bahçesinde gerçekleştirildi. İftar programına atölyelerimizde eğitim alan uluslararası öğrenciler katılım sağladı. İftar programı sonrası öğrencilerimiz çay ve şerbet eşliğinde tekke bahçemizde keyifli vakit geçirdiler.

1    2    3    4    5    6    7    8    9    10    11    »    ˃