İTM Etkinlik Haberleri

17 Eylül
2022
YTB Uluslararası Öğrenci Akademisi Öğrenci Sergisi

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı tarafından desteklenen Uluslararası Öğrenci Akademisi Sanat İhtisas Atölyeleri projesi İstanbul Tasarım Merkezi tarafından yürütülmektedir. Proje kapsamında Özbekistan, Komor Adaları, Tataristan, Mısır, Kırgızistan, Bangladeş, Gürcistan, Afganistan, Azerbaycan, Kırım, Suriye, Yunanistan gibi 53 farklı ülkeden 228 öğrencimiz oldu. 313 öğrenciye 9 farklı sanat dalında 18 atölye eğitimi verilmiştir. Sergimiz; 33 farklı ülkeden katılım sağlayan; Çocuk Kitabı Resimleme Atölyesi, Fotoğraf Atölyesi, Kaligrafi Atölyesi, Photoshop Atölyesi, Tezhip Atölyesi ve Sulu Boya Atölyesinde eğitim alan öğrencilerin 131 farklı eğitim çalışmasını içermektedir. Sanat eğitimi alan öğrencilerimiz hem teknik geziler ve kültür gezileri sayesinde hem de birbirileri arasında olan kültür etkileşimleriyle heybelerine birçok güzel anı eklemişlerdir. Bilgi ve birikimlerini bizimle paylaşan çok değerleri eğitmenlerimize, atölyelere düzenli katılım sağlayan, başarıyla nihayete erdiren ve çalışmalarını sergimiz için bizimle paylaşan öğrencilerimize teşekkür ederiz.

02 Eylül
2022
Çocuklarla 5 Gün 5 Tasarım Atölyesi `Masal Atölyesi`

Ensar Vakfı kuruluşu olan İstanbul Tasarım Merkezi’nde 7 - 13 yaş arasındaki çocuklar için; Ebru, Resim, Kısa Film, Geometrik Desenler ve Masal atölyelerinden oluşan 5 günlük sanat ve tasarım alanlarında beş ayrı atölye programının beşinci atölyesi " Hümeyra Yorgancı ile Masal Atölyesi" 02 Eylül 2022 Cuma günü gerçekleştirildi. Masal atölyesinde çocuklar hayal dünyasının kapılarını araladı, hep beraber çıktıkları rengarenk bir masal yolculuğu ile "Çocuklarla 5 Gün 5 Tasarım Atölyesi" programımız sona erdi.

01 Eylül
2022
Çocuklarla 5 Gün 5 Tasarım Atölyesi `Geometrik Desenler Atölyesi`

Ensar Vakfı kuruluşu olan İstanbul Tasarım Merkezi’nde 7 - 13 yaş arasındaki çocuklar için; Ebru, Resim, Kısa Film, Geometrik Desenler ve Masal atölyelerinden oluşan 5 günlük sanat ve tasarım alanlarında beş ayrı atölye programının dördüncü atölyesi "Tuba Genç ile Geometrik Desenler Atölyesi" 01 Eylül 2022 Perşembe günü gerçekleştirildi. Tuba Genç ile Geometrik Desenler Atölyesi’nde İslam sanatında geometrik desenlerin nasıl oluşturulduğu, nerelerde bulunduğu, desenlerin nasıl tekrar ettiği, ne olduğu; görülerek, çizilerek, renklendirilerek öğretildi. Pek çok eserde karşımıza çıkan desenlerin örnekleri gösterilip, desenlerin bulunduğu eserler hakkında konuşuldu. Çocuklar, Süleymaniye Camii ahşap pencere kanadında bulunan geometrik desen ile rengarenk küp çalışmaları oluşturdular.

31 Ağustos
2022
Çocuklarla 5 Gün 5 Tasarım Atölyesi `Kısa Film Atölyesi`

Ensar Vakfı kuruluşu olan İstanbul Tasarım Merkezi’nde 7 - 13 yaş arasındaki çocuklar için; Ebru, Resim, Kısa Film, Geometrik Desenler ve Masal atölyelerinden oluşan 5 günlük sanat ve tasarım alanlarında beş ayrı atölye programının üçüncü atölyesi " Kaan Atilla Taşkın ile Kısa Film Atölyesi" 31 Ağustos 2022 Çarşamba günü gerçekleştirildi. Kısa Film Atölyesi eğitmenimiz Kaan Atilla Taşkın’ın yönetmenliğini yaptığı 'Bilyali ve Guguk Kuşu' kısa filmlerini izleyip filmlerin çekim süreci üzerine sohbet edildi. Ardından bir kısa filmin ortaya çıkış yolculuğuna hep birlikte tanıklık etmek için öğrencilerle birlikte yazılan bir senaryo yine hep birlikte eğlenerek uygulamalı bir kısa filme dönüştürüldü.

30 Ağustos
2022
Çocuklarla 5 Gün 5 Tasarım Atölyesi `Resim Atölyesi`

Ensar Vakfı kuruluşu olan İstanbul Tasarım Merkezi’nde 7 - 13 yaş arasındaki çocuklar için; Ebru, Resim, Kısa Film, Geometrik Desenler ve Masal atölyelerinden oluşan 5 günlük sanat ve tasarım alanlarında beş ayrı atölye programının ikinci atölyesi "Ressam Cemal Toy ile Resim Atölyesi" 30 Ağustos 2022 Salı günü gerçekleştirildi. İstanbul Tasarım Merkezi olarak öğrencilerimizin küçük yaşlarda sanatla, renklerle, tuvalle buluşmalarını önemsiyoruz. Çocuklar, Ressam Cemal Toy eğitmenliğinde tuval üzerine hayal güçleriyle duygu ve düşüncelerini yansıtan çalışmalar yaptılar. Genç sanatseverlerin yeteneklerini sergiledikleri resim atölyesinde sanatla dolu renkli bir gün yaşandı.

˂    «    3    4    5    6    7    8    9    10    11    12    13    »    ˃