İTM Etkinlik Haberleri

05 Ağustos
2023
Elif Sena Yılmaz ile Çocuklar için Bir Günlük Eskiz Atölyesi

İstanbul Tasarım Merkezi'nde Cemal Toy Resim Atölyesi Yaz Programları kapsamında Elif Sena Yılmaz ile Çocuklar için Bir Günlük Eskiz Atölyesi 05 Ağustos 2023 tarihinde gerçekleştirildi. Atölyeye katılım sağlayan çocuklara kolay çizim teknikleri ve perspektif çeşitleri örnekler üzerinden anlatıldı. Daha sonra çocuklar referans görseller ile şehir manzaraları çizerek, yaptıkları çalışmaları artline kalemler ile detaylandırıp sulu boya ve diğer boyalarla renklendirdiler.

29 Temmuz
2023
Hong Kong`lu Turistler Ebru Sanatıyla Tanıştılar

İstanbul Tasarım Merkezi’nde 29.07.2023 tarihinde Eda Özbekkangay ve Khalida Mammadova eğitmenliğinde Ebru sanatıyla tanışan Hong Kong'lu katılımcılar, ebru teknesindeki renklerin dans mucizesine eşlik edip, ebru sanatının sırlarını ve renkleri kullanmayı öğrenip, hem yaratıcılıklarını hem de hayal dünyalarındaki renkleri su yüzüne çıkararak kendi desenlerini oluşturdular.

29 Temmuz
2023
Ayşe Şeref ile Çocuklar için Bir Günlük Kütük Boyama Atölyesi

İstanbul Tasarım Merkezi'nde Cemal Toy Resim Atölyesi Yaz Programları kapsamında Ayşe Şeref ile Çocuklar için Bir Günlük Kütük Boyama Atölyesi 29 Temmuz 2023 tarihinde gerçekleştirildi. Atölyeye katılım sağlayan çocuklar sevdiği karakterleri canlandırdıkları, renklerle iç içe oldukları atölyede ağaç kütükleri üzerine çizim ve akrilik boya çalışmaları yaptılar.

23 Temmuz
2023
`Art Of Islamic Pattern` Okulu İstanbul Tasarım Merkezi`nde

İngiltere merkezli Art Of Islamic Pattern Okulu 19 - 23 Temmuz 2023 tarihleri arasında İstanbul Tasarım Merkezi’nde Richard Henry ile Adam Williamson yönetiminde geometrik ve biyomorfik tasarım çalışmaları gerçekleştirdiler. Geometrik ve biyomorfik tasarımla ilgili günlük uygulamalı derslere ek olarak, Topkapı Sarayı'na ve Sultanahmet Camii, Sokullu Mehmet Paşa camileri ve Süleymaniye gibi Osmanlı mimarisinin en ünlü şaheserlerinden bazılarına saha ziyaretleri yaptılar. Art of Islamıc Pattern grubu atölye çalışmalarının sonunda Esra Ünal'ın hazırladığı workshop ile ebru sanatıyla tanışarak kendi ebru desenlerini oluşturma fırsatı buldular. İstanbul Tasarım Merkezi’nde beş gün gerçekleşen atölye çalışmalarına on farklı ülkeden öğrenciler katıldı. Art of Islamıc Pattern grubu atölye çalışmalarının sonunda Esra Ünal'ın hazırladığı workshop ile ebru sanatıyla tanışarak kendi ebru desenlerini oluşturma fırsatı buldular. İstanbul Tasarım Merkezi’nde beş gün gerçekleşen atölye çalışmalarına on farklı ülkeden öğrenciler katıldı.

08 Temmuz
2023
Hong Kong`lu Turistler Ebru Sanatıyla Tanıştılar

İstanbul Tasarım Merkezi’nde 08.07.2023 tarihinde Eda Özbekkangay ve Khalida Mammadova eğitmenliğinde Ebru sanatıyla tanışan Hong Kong'lu katılımcılar, ebru teknesindeki renklerin dans mucizesine eşlik edip, ebru sanatının sırlarını ve renkleri kullanmayı öğrenip, hem yaratıcılıklarını hem de hayal dünyalarındaki renkleri su yüzüne çıkararak kendi desenlerini oluşturdular.

˂    «    1    2    3    4    5    6    7    8    9    10    11    »    ˃