İTM Etkinlik Haberleri

05 Eylül
2023
Tuba Genç ile Çocuklarla Geometrik Desenler Atölyesi

İstanbul Tasarım Merkezi'nde "Çocuklarla 5 Gün 5 Tasarım Atölyesi" devam ediyor. İstanbul Tasarım Merkezi'nde 7 - 13 yaş arasındaki çocuklar için; Ebru, Resim, Kısa Film, Kil Karakter ve Geometrik Desenler atölyelerinden oluşan 5 günlük sanat ve tasarım alanlarında beş ayrı atölye çalışmasının ikinci gününde "Tuba Genç ile Geometrik Desenler Atölyesi" gerçekleştirildi. Çocuklar, Tuba Genç ile Geometrik Desenler Atölyesi’nde İslam sanatındaki geometrik desenlerin nasıl oluşturulduğunu, nerelerde bulunduğunu, desenlerin nasıl tekrar ettiğini, ne olduğunu görerek, çizerek, renklendirerek ve eğlenerek öğrendi; pek çok eserde karşımıza çıkan desenleri örnekleri ile görüp, desenlerin bulunduğu eserler hakkında konuştular. Çocuklar pek çok mimari yapıda bulunan desenler ile kendi çerçeve ve kitap ayraçlarını oluşturdular. El-Cezeri’den, Uluğ Bey'den bahsederek rengarenk düzgün çokyüzlüler oluşturdular.

04 Eylül
2023
Furkan Türkyılmaz ile Çocuklarla Kil Karakter Atölyesi

İstanbul Tasarım Merkezi'nde "Çocuklarla 5 Gün 5 Tasarım Atölyesi" başladı. İstanbul Tasarım Merkezi'nde 7 - 13 yaş arasındaki çocuklar için; Ebru, Resim, Kısa Film, Kil Karakter ve Geometrik Desenler atölyelerinden oluşan 5 günlük sanat ve tasarım alanlarında beş ayrı atölye çalışmasının 1. gününde "Furkan Türkyılmaz ile Çocuklarla Kil Karakter Atölyesi" gerçekleştirildi. Atölye çalışmasında çocuklarla birlikte hayallerindeki karakterler kilden tasarlandı. Karakterlerin güçlü ve zayıf yönleri çocuklar ile birlikte tartışılıp, geliştirildi. Kil ile temas edilen bu atölyede çocuklar hem eğlendi hem öğrendi.

26 Ağustos
2023
Hafsa Arslan ile Çocuklar için Bir Günlük Resim Atölyesi

İstanbul Tasarım Merkezi'nde Cemal Toy Resim Atölyesi Yaz Programları kapsamında Hafsa Arslan ile Bir Günlük Çocuklar için Resim Atölyesi 26 Ağustos 2023 tarihinde gerçekleştirildi. Atölye çalışmasında çocuklar tuval üzerine akrilik boya çalışma tekniği ile hem öğretici hem de keyifli bir atölye çalışması gerçekleştirdi.

19 Ağustos
2023
Berna Akça ile Çocuklar için Bir Günlük Oyuncak Boyama Atölyesi

İstanbul Tasarım Merkezi'nde Cemal Toy Resim Atölyesi Yaz Programları kapsamında Berna Akça ile Bir Günlük Çocuklar için Oyuncak Boyama Atölyesi 19 Ağustos 2023 tarihinde gerçekleştirildi. Atölye çalışmasında çocuklar ahşap oyuncakları eğitmenin desteği ile çizip istedikleri gibi renklendirdiler.

12 Ağustos
2023
Furkan Türkyılmaz ile Çocuklar için Bir Günlük Kil Atölyesi

İstanbul Tasarım Merkezi'nde Cemal Toy Resim Atölyesi Yaz Programları kapsamında Furkan Türkyılmaz ile Çocuklar için Bir Günlük Kil Atölyesi 12 Ağustos 2023 tarihinde gerçekleştirildi. Atölye çalışmasında çocuklarla birlikte hayallerindeki karakterler kilden tasarlandı. Karakterlerin güçlü ve zayıf yönleri çocuklar ile birlikte tartışılıp, geliştirildi. Kil ile temas edilen bu atölyede çocuklar hem eğlendi hem öğrendi.

˂    «    1    2    3    4    5    6    7    8    9    10    11    »    ˃