İTM Etkinlik Haberleri

03 Haziran
2023
Hong Kong`lu Turistler Ebru Sanatıyla Tanıştılar

İstanbul Tasarım Merkezi’nde 03.06.2023 tarihinde Eda Özbekkangay ve Khalida Mammadova eğitmenliğinde Ebru sanatıyla tanışan Hong Kong'lu katılımcılar, ebru teknesindeki renklerin dans mucizesine eşlik edip, ebru sanatının sırlarını ve renkleri kullanmayı öğrenip, hem yaratıcılıklarını hem de hayal dünyalarındaki renkleri su yüzüne çıkararak kendi desenlerini oluşturdular.

27 Mayıs
2023
İlhami Atalay Öğrencileri Resim Sergisi

Ressam İlhami Atalay'ın öğrencileriyle gerçekleştirdiği atölye çalışmasıyla ortaya çıkan eserlerden oluşan sergi, İstanbul Tasarım Merkezi'nde sanatseverlerle buluştu.Usta sanatçının farklı teknikteki eserlerini yeniden üreten 45 öğrencinin yapıtlarından oluşan "İlhami Atalay Öğrencileri Resim Sergisi", 9 Haziran'a kadar görülebilecek. Serginin açılışında konuşan İlhami Atalay, Özbekler Tekkesi gibi tarihi bir mekanda atölye yapmaktan duyduğu memnuniyeti aktararak, atölye sonunda ise öğrencilerinin ortaya çıkarttığı başarılı eserleri sunduklarını ifade etti.Sanata kendisini adamış çok gayretli öğrencileri olduğunu anlatan Atalay, şu görüşlerini paylaştı: "Sanata olan ilgilerinden çok memnunum, aralarında 10 - 20 hatta 30'a kadar eser üretenler var. Kimileri hobi olarak kimileri de profesyonel işlerini bırakarak bu yola baş koydu. Mesleğini bırakıp kendini sanata adayanlar var. Uzun bir eğitim sürecinden geçtik ve yaptıkları resimlerden ikişer tane seçerek bu sergiyi oluşturduk. Bu mekanlara artık sığmamaya başladık, sanata olan ilginin her geçen gün arttığını gözlemliyorum ve çok memnun oluyorum. Umarım sizler de beğenirsiniz. Atalay, sanatın üstenci bir şey olmaması gerektiğine değinerek, "Kabiliyeti olan herkes resim yapabiliyor. Merakı olan herkes büyük bir mutluluk içinde, büyük bir zevk içinde çalışıyor." ifadelerini kullandı. İstanbul Tasarım Merkezi Genel Koordinatörü Melek Ebrar Akpınar, aralık ayında başlayan İlhami Atalay ile Resim Atölyesi'nin nüvesi olarak ortaya çıkan eserleri sergilemenin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, şunları söyledi: "Füzen kömür, soyut renk, renk, zikir çalışması, yama yama tekniği, akrilik ve yağlı boya gibi pek çok başlıkta yapılan 110 farklı eseri bugün sanatseverlerle buluşturuyoruz. Emekleri için öğrencilerimize teşekkür ediyoruz."

29 Nisan
2023
İstanbul Temalı Fotoğraf Sergisi Açıldı

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteğiyle, Ensar Vakfı kuruluşu olan İstanbul Tasarım Merkezi tarafından yürütülen İstanbul Medya Merkezi Medya Atölyeleri 01 Haziran 2022 – 15 Ekim 2023 tarihleri arasında tamamlanmıştır. Eğitim alan öğrencilerimizin katılım belgeleri Koray Sevindi ve Mete Yurdaün tarafından kendilerine takdim edilmiştir. İstanbul Medya Merkezi Medya Atölyesi kapsamında Temel Fotoğrafçılık Eğitimi alan öğrencilerin eserlerinin yer aldığı İstanbul temalı sergimiz 29 Nisan 2023 Cumartesi günü İstanbul Tasarım Merkezi’nde sanat severler ile buluşmuştur. Öğrencilerimiz tarafından hazırlanan İstanbul Medya Merkezi medya bülteni, fotokitabı ve çantası misafirlerimize hediye edilmiştir.

14 Nisan
2023
İstanbul Tasarım Merkezi 13. Geleneksel İftar Programı

İstanbul Tasarım Merkezi 13. Geleneksel İftar Programı 14 Nisan 2023 Cuma günü tarihi binamız Buhara Özbekler Tekkesi’nin bahçesinde gerçekleştirildi. İftar programına İstanbul Tasarım Merkezi eğitmenleri, İstanbul Tasarım Merkezi ve Ensar Vakfı ailesi katıldı. İftar programı sonrası misafirlerimiz çay ve şerbet eşliğinde tekke bahçemizde keyifli vakit geçirdiler.

10 Nisan
2023
Hong Kong`lu Turistler Ebru Sanatıyla Tanıştılar

İstanbul Tasarım Merkezi’nde 10.04.2023 tarihinde Eda Özbekkangay ve Khalida Mammadova eğitmenliğinde Ebru sanatıyla tanışan Hong Kong'lu katılımcılar, ebru teknesindeki renklerin dans mucizesine eşlik edip, ebru sanatının sırlarını ve renkleri kullanmayı öğrenip, hem yaratıcılıklarını hem de hayal dünyalarındaki renkleri su yüzüne çıkararak kendi desenlerini oluşturdular.

˂    «    1    2    3    4    5    6    7    8    9    10    11    »    ˃