İTM Etkinlik Haberleri

29 Ocak
2023
`Neden Sinema` Film Gösterimi ve Koray Sevindi ile Söyleşi

İstanbul Tasarım Merkezi'nde Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen İstanbul Medya Merkezi projesi kapsamında düzenlenen Koray Sevindi’nin yönetmenliğini yaptığı Türkiye’deki sinema eğitimini tiye alan sahte belgesel türündeki “Neden Sinema” filminin gösterimi ve Koray Sevindi ile söyleşi 29 Ocak 2023 Pazar günü gerçekleştirildi. Film gösteriminden sonra Koray Sevindi ve başrol oyuncusu İlhan Görmek, katılımcılara Türkiye’deki sinema sektörü hakkında bilgi vererek soru cevap eşliğinde tecrübelerini paylaştılar.

29 Ocak
2023
Prof. Dr. Suphi Saatçi ile Şehir ve Mimari

İstanbul Tasarım Merkezi'nde Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen İstanbul Medya Merkezi projesi kapsamında düzenlenen seminerlerimizin dördüncüsü “Prof. Dr. Suphi Saatçi ile Şehir ve Mimari” başlığıyla 29 Ocak 2023 Pazar günü gerçekleştirildi. Prof. Dr. Suphi Saatçi Mimar Sinan’ın iki büyük eseri olan Süleymaniye ve Selimiye camileri hakkında önemli bilgiler paylaştıktan sonra çeşitli ülkelerin şehir planlamalarından, mimarilerinden ve o şehirlerin imgelerinden örnekler göstererek gençlerin sorularına cevap verdi.

27 Ocak
2023
Hong Kong`lu Turistler Ebru Sanatıyla Tanıştılar

İstanbul Tasarım Merkezi’nde 27.01.2023 tarihinde Eda Özbekkangay ve Khalida Mammadova eğitmenliğinde Ebru sanatıyla tanışan Hong Kong'lu katılımcılar, ebru teknesindeki renklerin dans mucizesine eşlik edip, ebru sanatının sırlarını ve renkleri kullanmayı öğrenip, hem yaratıcılıklarını hem de hayal dünyalarındaki renkleri su yüzüne çıkararak kendi desenlerini oluşturdular.

21 Ocak
2023
Çocuklarla Bir Günlük Ebru Atölyesi

İstanbul Tasarım Merkezi’nde 21 Ocak 2023 tarihinde gerçekleşen Çocuklarla Bir Günlük Ebru Atölyesi’nde çocuklar renklerin dans mucizesine eşlik edip, Ebru sanatının sırlarını, renkleri kullanmayı öğrenip, hem yaratıcılıklarını, hem de hayal dünyalarındaki renkleri su yüzüne çıkararak kendi desenlerini oluşturdular.

10 Aralık
2022
Ressam İlhami Atalay ile Resim Atölyesi Başladı

Ensar Vakfı kuruluşu olan İstanbul Tasarım Merkezi’nde Ressam İlhami Atalay ile Resim Atölyesi 10 Aralık 2022 Cumartesi günü iki grup halinde başladı. Ressam İlhami Atalay, elli yılı aşkın süren sanat yaşamındaki birikim ve tecrübelerini genç yeteneklere atölye çalışması şeklinde uygulamalı olarak aktaracaktır. Görsel biçimlendirme ögelerinden; kompozisyon, çizgi, denge, oran-orantı, ritim, form(biçim), renk, valör, leke, hacim, doku, açık - koyu, ışık - gölge, perspektif detaylı olarak incelenecektir. Ayrıca yağlı boya, kolaj, kömür füzen, mürekkep gibi farklı resim teknikleri çalışılacaktır.

˂    «    1    2    3    4    5    6    7    8    9    10    11    »    ˃