Çocuklarla 5 Gün 5 Tasarım Atölyesi

İstanbul Tasarım Merkezi’nde 7 - 13 yaş arasındaki çocuklar için; Ebru, Resim, Kısa Film, Kil Karakter, Geometrik Desenler atölyelerinden oluşan 5 günlük sanat ve tasarım alanlarında beş ayrı atölye çalışması yapılacaktır.

Geleceğin mesleği olarak görülen tasarımcılığa temas etme fırsatı bulacakları bu atölyelerle çocuklar hem keyifli vakit geçirecekler hem de ortaya çıkardıkları küçük deneysel tasarımlarla farklı bir zihin egzersizi tecrübesi edinmiş olacaklardır.

Atölyelerin içeriği aşağıda belirtilmiştir.

Ebru Atölyesi

Ebru sanatı, özel olarak hazırlanmış yoğun kıvamlı suyun yüzeyine, boyaların yayılması ve farklı dokularda dağılması temeliyle uygulanan en eski ve özel Türk kağıt süsleme sanatlarından biridir. Atölyemizde çocuklar renklerin dans mucizesine eşlik edip, ebru sanatının sırlarını, renkleri kullanmayı öğrenip, hem yaratıcılıklarını hem de hayal dünyalarındaki renkleri su yüzüne çıkararak kendi desenlerini oluşturacaklar.

Eğitmen: Khalida Mammadova

Resim Atölyesi 

İstanbul Tasarım Merkezi olarak öğrencilerimizin küçük yaşlarda sanatla, renklerle, tuvalle buluşmalarını önemsiyoruz. "Çocuklarla 5 Gün 5 Tasarım Atölyesi" çerçevesinde çocuklarla tuval üzerine hayal güçleriyle duygu ve düşüncelerini yansıtan çalışmalar yapacağız. Genç sanatseverlerin yeteneklerini sergilemeleri bizi şimdiden heyecanlandırıyor. Sanatla dolu renkli bir günde buluşmak dileğiyle...

Eğitmen: Cemal Toy

Kısa Film Atölyesi

Atölyemizde öğrencilerimizle birlikte 'Bilyali ve Guguk Kuşu' kısa filmlerimi izleyip filmlerin çekim süreci üzerine sohbet edeceğiz.

Ardından bir kısa filmin ortaya çıkış yolculuğuna hep birlikte tanıklık etmek için öğrencilerimizle birlikte yazdığımız bir senaryoyu yine hep birlikte eğlenerek filme dönüştüreceğiz.

Bilyali ve Guguk Kuşu filmlerindeki gibi umudunuz ve hayalleriniz hiç bitmesin.

Heyecanla sizleri bekliyoruz.

Eğitmen: Kaan Atilla Taşkın

Kil Karakter Atölyesi

Bu Atölye çalışmamızda çocuklarla birlikte kilden hayallerindeki karakteri tasarlayacağız. Karakterimizin güçlü ve zayıf yönlerini birlikte tartışıp ve geliştireceğiz. Kil ile temas edeceğimiz bu atölyede hem eğleniyor hem öğreniyor olacağız.

Eğitmen: Furkan Türkyılmaz

Geometrik Desenler Atölyesi

İslam Sanatına bir de geometrik desenler penceresinden bakacağız!

İslam sanatındaki geometrik desenlerin nasıl oluşturulduğunu, nerelerde bulunduğunu, desenlerin nasıl tekrar ettiğini hatta sonsuz tekrarının ne olduğunu görerek, çizerek, renklendirerek ve eğlenerek öğreneceğiz.

Pek çok eserde karşımıza çıkan desenleri örnekleri ile görüp, desenlerin bulunduğu eserler hakkında konuşacağız. Desenleri çizerken, eserleri ve parçası olduğu kültür birikimini de özümseyeceğiz.

Eğitmen: Tuba Genç

Atölye Takvimi:

Pazartesi 11.00 – 16.00 / Kil Karakter Atölyesi

Salı 11.00 – 16.00 / Geometrik Desenler Atölyesi

Çarşamba 11.00 – 16.00 / Kısa Film Atölyesi

Perşembe 11.00 – 16.00 / Ebru Atölyesi

Cuma 11.00 – 16.00 / Resim Atölyesi

Atölye Tarihleri: 04 - 08 Eylül 2023

Atölye Saati: 11.00 - 16.00

Atölye Süresi: 5 Gün (25 Saat)

Not : Bu atölyemiz ücretlidir. Atölyeler de kullanılacak olan tüm malzemeler İstanbul Tasarım Merkezi tarafından karşılanacaktır.

* Kontejanlarımız dolmuştur.

Geçmiş Dönem Çocuklarla 5 Gün 5 Tasarım Atölyeleri

2022 Yılı  2021 Yılı  2019 Yılı  2018 Yılı  2017 Yılı  2016 Yılı  2015 Yılı  2014 Yılı  2013 Yılı