Çocuklarla 5 Gün 5 Tasarım Atölyesi

İslam Sanatında Geometrik Tasarımlar – 05.09.2016 Pazartesi / 11.00 – 16.00

Doğru bildin!

Genellikle camilerde karşımıza çıkan ancak bununla kalmayıp, birçok mimari yapıda, kitap ciltlerinde, bazen çinilerde, hatta doğada gördüğümüz desenlerden bahsediyoruz. Bu harika desenlerin arka planındaki matematiği görüp, nasıl sonsuza yayıldıklarını beraber inceleyeceğiz. Sizlere hem bilimsel hem kültürel miraslarımızdan olan geometrik desenleri tanıtarak, tarihsel sürece ve coğrafyaya göre değişen örneklerle uygulamalar yapacağız.

Öğretmen: Serap Ekizler Sönmez

 

Sinema ve Kısa Film Atölyesi – 06.09.2016 Salı / 11.00 – 16.00

Yapamam deme! Yaparsın!

Bu atölyeyi “kısa film nasıl çekilir?” sorusundan yola çıkarak planladık. Bir film nasıl çekilir, hangi aşamalardan geçer, bu süreçleri konuşup beraber bir uygulama filmi çekeceğiz. Ama asıl hedefimiz sizlere, “ben de dünyada ses getirecek filmler yapmalıyım” dedirtmek. Gelirken hayal gücünüzü getirmeyi unutmayın!

Öğretmen: Feyzullah Çiftçi

 

Desen Tasarım Atölyesi – 07.09.2016 Çarşamba / 11.00 – 16.00

Geleneğine sahip çık! Sizi renk ve çizim tekniğiyle tezhibi tanımaya davet ediyoruz. Bu atölyede size helezon çizimi ile birlikte birbirinden güzel motifler vereceğiz. Sonra beraberce bu motifleri ana kâğıtlara aktarıp tezhipte olduğu gibi gölgeli olarak boyayacağız.

Öğretmen: Ümmü Gülsüm Sevim

 

Mimarlık Atölyesi - 08.09.2016 Perşembe / 11.00 – 16.00

Zor değil!

Maket yapmaya hazır mısınız? Bu atölyede bazı desenleri örgü kuralı kabul ederek üç boyutlu geometrik şekiller oluşturacağız. Böylece hem üç boyutlu düşünme kabiliyetimiz gelişecek hem de çok eğleneceğiz. Koca bir kubbe veya bir köprü yapmaya hazır olun!

Öğretmen: Zehra Karakoç

 

Seramikle Tasarım Atölyesi – 09.09.2016 Cuma / 11.00 – 16.00

Şimdi üç boyutlu! Bu atölyede sizleri plastik seramik çamuru ile tanıştırıyoruz. Üç boyutlu tasarımlar yaparken, hayal gücünüzü ve kabiliyetinizi en üst düzeyde kullanma becerisini öğrenerek, objeler oluşturmaya çalışacağız. Atölye çalışmamız sonunda ise plastik malzeme ile çalışma metotlarını, seramik şekillendirme tekniklerini ve seramik çamuru kuruduktan sonra nasıl boyanacağını öğreneceğiz. En önemlisi ise grup olarak çalışma yapma deneyimi kazanacağız.

Öğretmen: Özlem Özer Tuğal

OYNAR MISIN BENİMLE (KISA FİLM)