Tuba Genç ile Çocuklar için Bir Günlük Geometrik Desenler Atölyesi

İslam sanatına geometrik desenlerin penceresinden bakacağımız, desenlerin renkli dünyası ile tanışacağımız atölyemize bekliyoruz!

Atölye İçeriği: İslam sanatındaki geometrik desenlerin nasıl oluşturulduğunu, nerelerde bulunduğunu, desenlerin sonsuz tekrarının ne olduğunu görerek, çizerek, renklendirerek ve eğlenerek öğreneceğiz. Pek çok eserde karşımıza çıkan desenleri örnekleri ile görüp, desenlerin bulunduğu eserler hakkında konuşacağız. Desenleri çizerken, eserleri ve parçası olduğu kültür birikimini de özümseyeceğiz. Kendi çalışmalarımızı oluştururken görme ve dikkat becerilerimizi de geliştireceğiz.

Atölye Takvimi:

Atölye Tarihi: 17 Kasım 2023

Atölye Gün ve Saati: Cuma 11.00 - 14.00

Not: Bu atölyemiz ücretlidir. Atölyeler de kullanılacak olan tüm malzemeler İstanbul Tasarım Merkezi tarafından karşılanacaktır. Atölyemizin yaş aralığı ilkokul ve ortaokul öğrencilerini kapsamaktadır.

Tuba Genç

İstanbul doğumlu olan Tuba Genç, Çevre Yüksek Mühendisidir. Mesleki kariyeri ile birlikte sanat üzerine çeşitli eğitim ve çalışmalara katılmıştır. Geometrik desen yolculuğuna 2015 yılında İstanbul Tasarım Merkezi’nde başlamış olup, 2019 yılında aynı merkez de Mohamad Aljanabi’den geometrik desenlerin geleneksel yöntemle analizi konusunda temel ve ileri seviye eğitimler almıştır. 2022 yılında icazetini almış ve Mohamad Aljanabi ile çalışmalarına devam etmektedir. Genç, geometrik desen analiz ve atölye çalışmalarıyla birlikte Marmara Üniversitesi Türk İslam Sanatları Tarihi Bölümünde Yüksek Lisans eğitimine devam etmektedir. Ebru ve Klasik Cilt dersleri almaktadır.