Mete Yurdaün Fotoğraf Sergisi

İstanbul Tasarım Merkezi Fotoğraf eğitmenimiz Mete Yurdaün'ün, dünyanın ve ülkemizin kültürel ve doğal güzelliklerini çektiği karelerden oluşan “Ülkeler ve Mevsimler” Fotoğraf Sergisi 10 Şubat 2024 Cumartesi günü İstanbul Tasarım Merkezi’nde sanatseverlerle buluşacak.

Mete Yurdaün’ün eserlerinin yer aldığı, “Ülkeler ve Mevsimler” fotoğraf sergisi; Almanya, Nepal, Fas, Tayland, Kamboçya, Myanmar, Lübnan ve Türkiye’nin çeşitli yörelerini içeren, onların kültür ve doğasını anlatan fotoğraflardan oluşuyor.

Sanatçı Mete Yurdaün'ün, birbirinden kıymetli eserlerinden oluşan "Ülkeler ve Mevsimler" adlı fotoğraf sergisine sizleri de bekleriz.

Sergi, 24 Şubat 2024 tarihine kadar 10:00 - 18:00 saatleri arasında ziyaret edilebilir.

Sergi Açılış Gün ve Saati: 10 Şubat 2024 Cumartesi 15.00

Yer: İstanbul Tasarım Merkezi

Mete Yurdaün

1953 Yılında İstanbul’da doğdu. Kabataş Erkek Lisesini bitirdikten sonra İTÜ Metalürji Mühendisliği bölümünü bitirdi. Fotoğrafa 1985 yıllarında İfsak (İstanbul Fotoğraf Sinema Amatörleri Derneği) eğitimleriyle başladı. Mehmet Bayhan, Sabit Kalfagil, Ersin Alok gibi ustalardan eğitim aldı. Çalışmış olduğu TESAN İletişim A.Ş. de fotoğraf stüdyosu oluşturdu. Katalog yapımları için ürün fotoğrafları çekti. Şirket dahilinde fotoğraf eğitimleri verdi. Bu arada fotoğraf dergisinin düzenlemiş olduğu yarışmalarda çeşitli sergileme ödülleri kazandı. Doğa Fotoğrafçılığı ve Makro fotoğrafçılığıyla ilgili Ali İhsan Gökçen hocandan eğitim aldı. Işık, Portre ve Stüdyo fotoğrafçılığı konusunda İfsak seminerlerine katıldı. Anadolu üniversitesi Fotoğraf ve Kameramanlık bölümünü 2.üniversite olarak bitirdi. Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde öğretim üyesi olarak görev yapmıştır. Aynı Üniversitenin, Eğitim Fakültesi fotoğraf kulübünün düzenlemiş olduğu ‘’Temel Fotoğraf’’ kursunda eğitim vermektedir. Fenerbahçe Spor Kulübü Divan üyesi olan Mete Yurdaün, Hobi olarak fotoğrafın dışında ahşap el işçiliği ve klasik modern cilt yapımıyla uğraşmaktadır. Ayrıca Enes Yurdaün’ün yönetmenliğini yaptığı ‘’Misafir’’ ve ‘’Kıymık’’ adlı kısa filmlerde oyuncu olarak rol almıştır.