M. Ahmet Demir ile İllüstrasyon Atölyesi

Programın Amacı:

İllüstrasyon, gerçeği taklit ederek farklı tarzlarda resim yapma fırsatı sunmaktadır. Resim çizmeye merakı olan herkesin katılabileceği atölyede sıfırdan başlayıp bazı resimler farklı tekniklerle taklit edilerek ve ekip çalışması halinde gerçekleştirilecektir.

Dijital ve geleneksel yöntemlerle isteyenlerin sulu boya ve kuru boya gibi malzemeler kullanılarak isteyenlerin ise ProCreate üzerinden eskizler oluşturarak daha sonra eskizleri renklendirerek resimler oluşturacağı bir atölye bizleri bekliyor.

Katılımcılar illüstrasyon, renklendirme teknikleri, dijital programlar ile birçok şeyi deneyimlemiş; Mesleki olarak kitap resimleme, hobi olarak kişisel çizimlerde ve animasyonda yolcuklarını başlatmış olacaklar.

Ders İçeriği:

Seçtiğimiz referans resimler ile denemeler yapacağız.
Eskizler yaparak uygulama ile pratik kazanacağız.
Kontür kalemi ile detaylı çizimler hazırlayacağız.
Suluboya kullanarak çizimlerimizi renklendireceğiz.
Kuruboya tekniğini yeniden keşfedeceğiz.
Herkesin kendi fıtratına uygun resimler seçip taklit ederek deneyim kazanacağız.
Kendi tarzımızda resimler üreteceğiz.
Bir dergi için ilk işinize imza atacağız.

Kazanım; sanatın iyileştirici gücü ile keşfe çıkmak, becerilerinin ortaya çıkması, doğru malzeme ile çalışmak.

Katılımcılar; Yetişkinler ve gençler için düzenlediğimiz atölyemize, kendi işlerini üretmek, kitap, dergi ve animasyonlar için resimler çizmek isteyenler katılım sağlayabilir.

Gerekli Malzemeler:

Kalem, silgi, hamur silgi, 0,1 - 0,3 çizim kalemi (bir tanesi de olabilir), A4 çok amaçlı çizim kağıdı (sulu boya için 300 gr canson montval a5 kağıt, kuru boya için hafif dokulu canson a5 kağıt) , kuru boya (Derwent marka coloursoft veya drawing serisi önerilir) veya sulu boya (Van Gogh Marka önerilir) ile ilk derse katılabilirsiniz.

İsteyenler elindeki malzemelerle isteyenler ise procreate uygulaması yüklü bir tablet ile katılabilir.

Atölye Takvimi:

Atölye Tarihi: 04 Temmuz - 25 Temmuz 2024

Atölye Gün ve Saati: Perşembe / 15.00 - 16.30

Atölye Süresi: 4 Hafta

Not: Bu atölyemiz ücretlidir. Dijital olarak sadece Procreate uygulaması kullanılacaktır.

Ön Kayıt Formu İçin Tıklayınız...

M. Ahmet Demir

23 Eylül 1986'da İstanbul'da nefes almaya başladı. Çocukluk yıllarından itibaren resimler çizdi. Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde eğitim aldı. Lise yıllarında dostlarıyla birlikte okullarına Sanat Atölyesi kazandırdı, farklı sanat alanlarında çalışmalarda bulundu. İlk çizimleri “Seher Dergisi” sayfalarında yayımlandı. (okul dergisinde) Sanat hayatı böylelikle başlamış oldu. 2005 yılından bu güne yirmi sekizin üzerinde çocuk kitabı çizdi ve tasarladı. Ailesiyle birlikte kurdukları Atölye Balık'ta çocuklar için resimler çizmeye ve sekiz çocuk dergisine çizimler yapmaya devam ediyor.