İstanbul Tasarım Merkezi Animasyon Senaryo Yarışması

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından desteklenen "Değerler" konulu 2. İstanbul Tasarım Merkezi Kısa Film Yarışması ve Animasyon Senaryo Yarışması başvuruları başladı!

Yarışmanın amacı, Türkiye’de animasyon senaryosunun gelişimine destek vermek ve animasyon yapım olanaklarını artırmaktır. Aynı zamanda "Değerler" konulu animasyon senaryo yarışması ile toplum yaşamının düzenlenmesine katkı sağlanması ve topluma karşı sorumluluk bilinci oluşturulması amaçlanmıştır.

Animasyon senaryo yarışmasında konu olarak "Değerler" başlığı altında Milli Eğitim Bakanlığı ders müfredatında yer alan adalet, dostluk, dürüstlük, özdenetim, sabır, saygı, sevgi, sorumluluk, vatanseverlik ve yardımseverlik gibi 10 kök insani değerden en az birinin eserlerde işlenmesi gerekmektedir.

Kazananlar Listesi

İkincilik Ödülü – Eli / Elif Çakmak

Üçüncülük Ödülü – Denge / Ayşegül Çelikkanat

Yapım Ödülü – Yeni Hayat / İlkay Tolga Havabent

Mansiyon Ödülü – Acele / Selma Bazna

Mansiyon Ödülü – Büyük İndirim / Halime Çelik

Mansiyon Ödülü – Davetsiz Misafir / Tugay Belek

Mansiyon Ödülü – Gıcık Adam / Elif Meva Tokmak

Mansiyon Ödülü – Yarım Ekmek / Tayfun Havabent

Jüri heyeti tarafından birincilik ödülüne layık eser belirlenememesi sebebiyle birincilik ödülü, mansiyon ödülü alması uygun görülen 4 (dört) esere paylaştırılmıştır. Mansiyon ödülüne layık görülen eserler alfabetik olarak sıralanmıştır.

Detaylı Bilgi: animasyonvekisafilm.com

Instagram: @itmkisafilmvesenaryoyarismasi

Twitter: @kisafilmsenaryo