Animasyon ve Oyun Tasarımı Atölyesi / Oyun Arayüz Tasarımı

Oyun üretimi çok kapsamlı parçalardan oluşur. Bunlardan bir tanesi de oyun grafikleridir. Giriş ekranı, ayarlar ekranı, seviye seçim ekranı, oyun içi iletişim kutuları, oyun bitiş ekranları gibi pek çok arayüz tasarım ihtiyacı oyun grafikleri tasarımı ile karşılanır. Çok fazla kişi yazılım ve oyun içi görsel malzeme üretimine yönelmiştir. Grafik ara yüz tasarımı ihmal edilmiş bir konu olduğu için aslında iş imkanı avantajına sahiptir.

Bu eğitim iş başvurusu yapacak düzeyde deneyim kazanmayı ve portfolyo oluşturmayı hedefler. Portfolyo oluşturmak ve deneyim kazanmak için verilen ödevlerin yapılması şartı aranacaktır.

Daha sonra açılacak olan 2. seviye eğitime katılım şartı olarak bu eğitimi almış olmanız gerekir. Bu eğitimde temel grafik bilgileri edineceksiniz. 2. seviyede ise bir oyun motorunda grafiklerin animatik olarak hazırlanmasını deneyimleyeceksiniz.

Eğitimin çıktısı:

Sektörde iş bulabilmek için adayların portfolyosunun olması gerekmektedir. Eğitim sürecinde üretilecek çalışmalar portfolyo içeriğini oluşturacaktır.

İçerik:

2d oyun ve 3d oyun için birer takım arayüz tasarımı yapılacaktır.

Katılım için gerekenler:

• Bir bilgisayarınızın olması gerekiyor.

• Eğitimlerde Abode Photoshop ve Illustrator yazılımları kullanılacaktır. Bu yazılımların lisanslı versiyonları yapay zeka içermektedir. (Tablet ile katılmayı düşünenler tablet versiyonu Adobe yazılımları bilgisayar versiyonlarından daha kısıtlıdır. Tablet kullanıcıları da katılabilir ama katılımcıların bilgisayar kullanmaları tavsiye edilir.)

• Katılımcılar ücretsiz olan Gimp ve Inkscape yazılımlarını veya benzerlerini kullanabilirler.

• Yapay zeka platformlarının ücretsiz versiyonlardan yararlanabilirsiniz. Fakat eğitim süresince ücretli bir yapay zeka kullanmanız daha hızlı, daha iyi çözünürlükte ve daha çok iş oluşturmanızı sağlar. Ücretsiz kullanmanız halinde sınırlamalar olacağı için işi bir defada tamamlayamazsınız. İşinizi günlere yayarak çalışmalarınızı tamamlayabilirsiniz.

Atölye Takvimi:

Atölye Tarihleri : 25 Nisan – 08 Ağustos 2024

Atölye Gün ve Saatleri : Perşembe 20.00 - 21.30

Atölye Süresi : 16 hafta - 24 saat

Not: Bu atölyemiz ücretlidir.

Ön Kayıt Formu İçin Tıklayınız...

Altan Güvenni

Marmara Üniversitesi Grafik Tasarım Mezunudur. Tasarımcı ve eğitimci olarak çalışmaktadır. Mimar Sinan Üniversitesi, Kadir Has Üniversitesi, Haliç Üniversitesi, Okan Üniversitesi Güzel Sanatlar, Sanat ve Tasarım Fakülteleri Grafik, Görsel İlteşim Tasarımı Bölümlerinde dersler vermiştir. Önemli büyük ajanslarla ve büyük markalarla çalışmıştır. Halen İstanbul Tasarım Merkezi’nde çeşitli tasarım atölyelerinde eğitim vermektedir.