Animasyon ve Oyun Tasarımı Atölyesi / Blender 3D Temel Seviye

Blender 3 boyutlu eğitimler serimizin ilki olan "Blender ile Temel Seviye 3D Modelleme Eğitimi" ile animasyon ve oyun tasarımına başlıyoruz. Bu eğitimde başarılı olanlar sonraki eğitimlerimiz ile kendilerini daha da geliştirebileceklerdir.

Türkiye oyuna en çok yatırım yapan dünyada 4. ülke olmuştur. Hyper casual oyunlar ile başlayan süreçler şimdi 3 boyutlu oyunlara yönelime dönüşmüştür. Sadece oyun sektöründe bile oyun arayüz tasarımından, çevre tasarımı, obje tasarımı, karakter tasarımı, heykelleştirme, sahne tasarımı, ışık tasarımı, sinematik animasyonlar gibi pek çok alt dalda iş imkanı bulmanız mümkündür. Bu sektör sadece yurt içi değil, yurt dışı çalışma imkanlarına da çok açıktır. 3 Boyutlu modelleme ve animasyon aynı zamanda reklam, tv, film, mimari, ürün görselleştirme, eğitim, youtube ve instagram gibi ortamlarda da fazlaca iş imkanına sahiptir. Hobi olarak da öğrenmek isteyebilirsiniz.

3D Animasyon ve Oyun Tasarımı Atölyesi ücretsizdir.

Kursa katılmak için ne gerekiyor?

Bir bilgisayara sahip olmalısınız. Bilgisayar ile aranızın iyi olması gerekiyor ya da eğitimi almak için yeterince istekli olmanız gerekiyor.

Blender nedir?

3 boyutlu modelleme ve animasyon yazılımıdır. Açık kaynak kodlu bir yazılımdır ve ücretsizdir. 3 boyutlu modelleme ve animasyonda, oyun sektöründe, özel efekt vb. konularda endüstri standartları arasına girmiştir.

www.blender.org adresinden yazılımı ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Online eğitim ve ders kayıtlarına erişim.

Bu eğitim online yapılacaktır. Derslere katılım zorunludur. Bilgilerinizi pekiştirmek için ders kayıtlarını alabileceksiniz.

Amaç ve kazanımlar

Blender yazılımı endüstri standardı yazılımlardan biri haline gelmiştir. Bu eğitim ile Blender'ı kullanmaya başlayabileceksiniz. Diğer 3D yazılımlarla benzeştiği için 3DS Max, Maya gibi yazılımlara kolay geçiş yapabilmeniz mümkün olacaktır. Eğitim yazılımdan bağımsız olarak 3 boyutun evrensel bilgilerini de içermektedir. Bu eğitim giriş seviyesinde olmasına rağmen low poly game sektörüne üretim yapabilmeniz mümkündür.

Son yılların en çok aranan mesleklerinden olan oyun tasarımı başta olmak üzere 3 boyutlu ürün görselleştirme, mimari görselleştirme, video grafik, karakter animasyonu, video efekt sektörlerinde iş sahibi olmak için başlangıç yapmış olacaksınız.

Eğitim sonunda portfolyo olarak iş başvurularında kullanabileceğiniz modeller üretmiş olacaksınız.

Ayrıca bu eğitim seri olarak verilecek diğer Blender eğitimlerimiz için de başvuru ön şartı olacaktır.

İçerik

3b Görünüm (Viewport), Obje modu (Object mod), Düzenleme modu (Edit mod), Heykel modu (Sculpt mod), Araç kutusu (Tool box), Yan panel (Sidebar), Liste paneli (Outliner), Özellikler paneli (Properties panel), Görüntüleme modları (Shading modes), Obje ekleme (Add), Seçim teknikleri (Selection), Verte – Edge - Face (nokta, kenar, yüzey), Kamera, Işık, Material oluşturma, Collection, Modifiers, Render yöntemleri (Eevee – Cycles – Workbench), Environment (Çevre), Kayıt, Görüntü ve video kayıt.

Atölye Takvimi:

Atölye Tarihleri : 29 Nisan – 22 Temmuz 2024

Atölye Gün ve Saatleri : Pazartesi 20.00 - 21.30

Atölye Süresi : 12 Hafta - 18 Saat

Not : Bu atölyemiz ücretsizdir.

Ön Kayıt Formu İçin Tıklayınız...

Altan Güvenni

Marmara Üniversitesi Grafik Tasarım Mezunudur. Tasarımcı ve eğitimci olarak çalışmaktadır. Mimar Sinan Üniversitesi, Kadir Has Üniversitesi, Haliç Üniversitesi, Okan Üniversitesi Güzel Sanatlar, Sanat ve Tasarım Fakülteleri Grafik, Görsel İlteşim Tasarımı Bölümlerinde dersler vermiştir. Önemli büyük ajanslarla ve büyük markalarla çalışmıştır. Halen İstanbul Tasarım Merkezi’nde çeşitli tasarım atölyelerinde eğitim vermektedir.