Animasyon ve Oyun Tasarımı Atölyesi / Blender 3D 2. Seviye

Blender 2. Seviye Eğitimi

Blender 3 boyutlu eğitim serimizin ikincisi ile animasyon ve oyun tasarımına devam ediyoruz. Bu eğitimin hedefi portfolyo oluşturmaktır. Meslek olarak bu sektöre girmeyi düşünüyorsanız portfolyo şarttır. Firmalar diplomaya değil, daha önce ne üretmiş olduğunuza bakarlar.

Bu eğitim tamamen üretim süreci ile geçecek ve size bir atölyenin nasıl çalıştığını örnekleyecektir. Baştan sona gerçek bir projenin üretimi içinde olacaksınız. Proje sonunda bitmiş bir ürün ortaya konacak ve üretimler sosyal medyada yayınlanacaktır.

Eğitimin ilk bölümü 8 hafta online yapılacak, ikinci bölümde ise 16 hafta yüz yüze atölye çalışmasına geçilecektir. Yüz yüze eğitime katılamayanlar için online çalışma imkanı da bulunmaktadır.

Bunların yanında teorik tasarım dersleri de alacaksınız.

Kursa katılmak için ne gerekiyor?

Bilgisayarınızın olması gerekiyor. Daha önce temel seviyede modelleme yapacak kadar Blender yazılımını kullanabiliyor olmanız gerekiyor. Blender temel seviye atölyemizde eğitim alan katılımcılar bu kursa başvuru yapabilir.

Amaç ve Kazanımlar

Blender yazılımı endüstri standardı yazılımlardan biri haline gelmiştir. Bu eğitim ile Blender'ı kullanmaya başlayabileceksiniz. Gerekirse başka 3d yazılımlarla benzeştiği için 3ds, maya gibi yazılımlara kolay geçiş yapabilmeniz mümkün olacaktır. Eğitim yazılımdan bağımsız olarak 3 boyutun evrensel bilgilerini de içermektedir.

Son yılların en çok aranan mesleklerinden olan oyun tasarımı başta olmak üzere 3 boyutlu ürün görselleştirme, mimari görselleştirme, video grafik, karakter animasyonu, video efekt sektörlerinde iş sahibi adayı olabileceksiniz.

İçerik

Katılımcılar bir ekip olarak tüm üretim sürecine dahil olacaktır.

Katılımcı sayısına bağlı olarak bir ya da birkaç proje oluşturmak hedeflenecektir.

Animasyon ya da oyun için bir gerçek bir konsept tasarım seçilecektir.

Katılımcılar seviyelerine göre çevresel eleman, yapı ya da karakter üretecektir.

Eğer ekip sayısı tek projeye yetecek kadar olursa animasyon film yapılacaktır.

Ekip sayısı yeterli olursa ikinci proje oyun olacaktır.

Eğer başarılı bir üretim olursa üretilen animasyon film yarışmalara gönderilebilir.

Eğer başarılı olursa oyun tasarımı için yapım desteği aranacaktır.

Oyun ve Animasyon Sektörü Hakkında:

Türkiye dünyada oyuna en çok yatırım yapan 4. ülke oldu. Hyper casual oyunlar ile başlayan süreçler şimdi 3 boyutlu oyunlara yönelime dönüştü. Sadece oyun sektöründe bile oyun arayüz tasarımından, çevre tasarımı, obje tasarımı, karakter tasarımı, heykelleştirme, sahne tasarımı, ışık tasarımı, sinematik animasyonlar gibi pek çok alt dalda iş imkanı bulmanız mümkün. Bu sektör sadece yurt içi değil, yurt dışı çalışma imkanlarına da çok açık. 3 Boyutlu modelleme ve animasyon aynı zamanda reklam, tv, film, mimari, ürün görselleştirme, eğitim, youtube ve instagram gibi ortamlarda da fazlaca iş imkanına sahip.

Atölye Takvimi:

07 Nisan – 26 Mayıs 2024 / 8 Hafta (Online Eğitim)

02 Haziran – 15 Eylül 2024 / 16 Hafta (Yüz Yüze Eğitim)

Atölye Gün ve Saatleri:

Online Atölye: Pazar 20.00 - 21.30 (birinci bölüm)

Yüz Yüze Atölye: Pazar 12.30 - 16.30 (ikinci bölüm)

Not: Bu atölyemiz ücretlidir.

Ön Kayıt Formu İçin Tıklayınız...

Altan Güvenni

Marmara Üniversitesi Grafik Tasarım Mezunudur. Tasarımcı ve eğitimci olarak çalışmaktadır. Mimar Sinan Üniversitesi, Kadir Has Üniversitesi, Haliç Üniversitesi, Okan Üniversitesi Güzel Sanatlar, Sanat ve Tasarım Fakülteleri Grafik, Görsel İlteşim Tasarımı Bölümlerinde dersler vermiştir. Önemli büyük ajanslarla ve büyük markalarla çalışmıştır. Halen İstanbul Tasarım Merkezi’nde çeşitli tasarım atölyelerinde eğitim vermektedir.