2.Uluslararası İslam Sanatında Geometrik Desenler Çalıştayı

İstanbul Tasarım Merkezi’nin Ensar Vakfı ve Konya Selçuk Belediyesi ile ortaklaşa düzenlediği, 2.Uluslararası İslam Sanatında Geometrik Desenler Çalıştayı “Selçuklu’nun İzinde“ isimli program 21-27 Eylül 2014 tarihinde gerçekleştirildi.

Bu sene; Miroslaw Majewski (Abu Dabi), Carol Bier (ABD), Jean-Marc Castera (Fransa), Jay Bonner (ABD), Serap Ekizler Sönmez (Türkiye), Peter Cromwell (İngiltere), Akio Hizume (Japonya), Hüseyin Şen (Hollanda), programa konuşmacı olarak katıldılar. Aynı zamanda çalıştay kapsamında düzenlenen uygulama atölyelerinin yürütücülüğünü yaptılar.

Bahariye Mevlevihanesi’nde yapılan açılış panelinin ardından yurt içinden ve yurt dışından seçilen katılımcılar üç gün süreyle İstanbul Tasarım Merkezi’nde, üç gün ise Konya’daki teknik gezilerle beraber konunun uzmanları rehberliğinde çeşitli seminer ve atölyelere katıldılar.

Türkiye'de İslami Geometrik Desenler alanında bu yıl ikinci kez gerçekleştirilen program, Konya Anemon Otel’de düzenlenen kapanış paneliyle tamamlandı.