İTM Etkinlik Haberleri

18 Mart
2018
Geleceğin Ressamları Milli Saraylar Resim Müzesinde

İstanbul Tasarım Merkezi “Ressam Cemal Toy ile Çocuklar için Resim Atölyesi”bu haftaki atölyesini 18 Mart 2018 Pazar günü Milli Saraylar Resim Müzesinde gerçekleştirdi. Çocuklar Sultan Abdülmecid salonu, İvan Konstantinoviç Ayvazovski Salonu, Saray Ressamları, Oryantalist Ressamlar, Yaver Ressamlar, Türk Ressamları, Portreler ve Tarihi konulu kompozisyonların bulunduğu odaları, salonları hocalarıyla beraber gezerek çok sayıda yerli ve yapancı ressamın eserlerini incelediler. Müzede yapılan gezi sonrası öğrenciler seçtiği bir eserin karşısına oturup sanat eserini eskiz defterlerine çizdiler. Ünlü ressamların ve sarayların en seçkin tabloların yer aldığı müzede, müze türleri ve müzelerin kültürel mirasa katkılarının önemi de anlatıldı. Öğrencilerimizin müze gezisi ile hedeflenen birçok kazanım elde ederek aileleriyle birlikte çok mutlu bir şekilde müzeden ayrıldılar.

24 Şubat
2018
Cami Mimarisi: Nereden Nereye?

İstanbul Tasarım Merkezi ile İBB Kültürel Etkinlikler Müdürlüğünün ortaklaşa düzenlediği “Cami Mimarisi: Nereden Nereye?” başlıklı program 24 Şubat 2018 Cumartesi günü Saat 16.00 ile 19.00 saatleri arasında merkezimizde gerçekleşti. Panelde, hayati öneme sahip “Cami mimarisi” meselesini masaya yatırarak hikayenin seyrine bakmak ve bugünün camisi nasıl olmalı sorusuna aranacak cevaptan geleceğin camilerine bir projeksiyon sunuldu.

23 Şubat
2018
Algan Sanat Grubu Minyatür İcâzetlerini Aldı

İstanbul Tasarım Merkezi'nde Reza Hemmatirad tarafından eğitim gören Algan Sanat Grubu minyatür icâzetlerini hocaları Reza Hemmatirad’tan aldılar.

23 Şubat
2018
Geometrik Desenler Okulu Eğitimi Tamamlandı

Prof. Dr. Miroslaw Majewski ile İslâm Sanatında Geometrik Desenler Okulu eğitimi tamamlandı. İstanbul Tasarım Merkezi Prof. Dr. Miroslaw Majewski ile İslâm Sanatında Geometrik Desenler Okulu Kış Dönemi Temel Düzey Eğitim Programı 12 – 16 Şubat 2018 tarihlerinde, Orta Düzey Eğitim Programı ise 19 – 23 Şubat 2018 tarihleri arasında merkezimizde gerçekleşti. Program sonunda katılımcılara sertifikaları takdim edildi. Dönem sonunda yapılan çalışmalar sergilendi.

21 Şubat
2018
Gençler Tarihini ve Kültürel Miraslarını Yerinde Keşfediyor

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı ve Ensar Vakfı ortaklığıyla yürütülen 'Evliya Çelebi Gençlik Medeniyet Seferleri' projesi kapsamında Avustralya'dan İstanbul'a gelen 30 öğrenci 21 Şubat 2018 Çarşamba sabahı Sultanahmet'te kılınan namaz sonrası İstanbul Tasarım Merkezi'ni ziyaret ettiler.

1    2    3    4    5    6    7    8    9    10    11    »    ˃